CHP şok kararı Bursa’da açıkladı!

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, Bursa’da yapılan CHP Bölge toplantısında partinin aldığı çok kritik kararı bugünkü köşesinde paylaştı…

CHP şok kararı Bursa’da açıkladı!

Özdal, yazısında şu kritik bilgileri verdi:

CHP Bölge Toplantısı, önceki gün Bursa’da yapıldı.

Belediye başkanlarının yanı sıra, PM üyeleri, il, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları Bursa’da toplandı.

Toplantının basına açık bölümünde konuşulanları okudunuz.

Basına kapalı bölümde ise Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, önemli bir kararı katılımcılara duyurmuş.

Seçim nedeniyle tüm il ve ilçe kongreleri iptal!

Salıcı, şunları söylemiş:

“Tüm Türkiye’de seçim atmosferine girmiş bulunuyoruz. Bu nedenle partimizde birlik ve beraberliği korumak, tartışmalara izin vermemek, enerjimizi iç çekişmelere harcamamak için kongre yapmayacağız. Birkaç sorunlu yerde olağanüstü kongre yapabiliriz.

CHP tüzüğüne göre, genel merkez seçim nedeniyle kongreleri erteleyebiliyor.

Oğuz Kaan Salıcı, işte o tüzük maddesini işleteceklerini net bir dille ifade etmiş.

Bu durumda, önümüzdeki aylarda yapılması planlanan delege seçimleri de iptal oldu.

Yani CHP Bursa’da, mevcut il ve ilçe başkalarıyla seçime girecek.


Salıcı’nın talimatından sonra Bozbey ve Karaca sahada

CHP Bölge Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde konuşan Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partililere seçime hazır olmaları talimatı da vermiş.

CHP’lilerden erken seçime bugünden hazırlık yapmalarını ve özellikle sandıkları boş bırakmamak için hazırlıklarını tamamlamalarını istemiş.

Salıcı’nın talimatını tamamlayan fotoğraf dün Kapalı Çarşı’dan geldi.

CHP İl Başkanı İsmet Karaca, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ile birlikte Kapalı Çarşı esnafını gezdi.

Etkinliği sosyal medya hesabından duyuran Karaca, fotoğrafların altına şu notu düşmüş:

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Bozbey ile birlikte sahaya indik. Mustafa Bozbey, cuma namazı sonrası Ulucami çevresi ve Kapalıçarşı esnafını ziyaret etti, vatandaşlarla selamlaştı, sohbet etti. İl yönetim kurulu üyeleri ile Osmangazi İlçe Başkanı Metin Yılmaz, belediye meclisi üyeleri ve İl Kadın Kolları Başkanımız Aysel Okumuş ile birlikte Mustafa Bozbey’e eşlik ettik.

Karaca’nın mesajındaki bir ifade dikkatimi çekti.

Bozbey’den, CHP adayı olarak bahsetmiş Karaca.

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X