CHP’de Özdemir dönemi

CHP Bursa İl Örgütü yeni yönetimini belirlemek için bugün sandık başına gitti. Yoğun katılımla gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Zafer Yıldız, Şadi Özdemir ve Hasan Ertürk başkanlık için yarıştı. Başkanlığı 315 oyla Şadi Özdemir kazandı.

CHP’de Özdemir dönemi
HABERİ PAYLAŞ

AYKUT GÜNGÖR

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı olağan kongresi bugün Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mevcut başkan Zafer Yıldız, Prof. Dr. Hasan Ertürk ve 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı olan Şadi Özdemir’in yeni dönem başkanlığına aday olduğu kongrede oylama saat 20.00’a kadar devam etti. 

‘İKTİDARI HEDEFLEYEN ORGANİZASYON KURACAĞIZ’

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı olan Şadi Özdemir gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘Bursa’da yeni çalışma alışkanlıklarının edinilmesi gerekiyor. Mevcut alışkanlıklarımızla rakiplerimizle yarışamıyoruz. 2019 yılında iktidarı hedefleyen bir organizasyon kuracağız onun için çalışıyoruz’ diye konuştu.

‘BU SEÇİMİN KAZANANI CHP’

Divan Başkanlığı’nı İzmir CHP Milletvekili Atilla Sertel’in yaptığı kongreye partililer büyük ilgi gösterirken, seçimde konuşan mevcut CHP İl Başkanı Zafer Yıldız, ‘Cumhuriyet Halk Partisi örgütü bugüne kadarki seçimlerde çok adaylı ama demokratik süreçler geçirmiştir. Bütün örgütümüze bundan dolayı teşekkür ediyoruz. Bugün burada kaybeden olamayacaktır. Burada Cumhuriyet Halk Partisi kazanacaktır. Seçimin ardından örgütümüzü yeni, iddialı kadrolar yönetecektir’ dedi.

‘BURSA BENİM LABORATUVARIM’

Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi olan ve il başkanlığı yarışında yer alan Hasan Ertürk ise yaptığı açıklamada, ’40 yılı aşkın bir süredir Uludağ Üniversitesi’nde öğretim üyesiyim. Alanım kent ve çevre sorunları, laboratuvarım ise Bursa. Bugün buradayız. Tabii ki bu bir seçimdir, sonuçlar belli olmaz. Seçimler ‘iddialıyım’ diyenlerin lehine olmayabilir. Dolayısıyla delegelerimizin verdiği karara saygılı olacağız’ şeklinde konuştu. Kongrede diğer adaylardan Zafer Yıldız 210 ve Hasan Ertürk 21 oy aldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X