CHP’den laik eğitim için mücadele çağrısı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredat değişikliğine bir tepki de CHP Bursa İl Başkanlığı’ndan geldi. Demokratik kitle örgütlerinin de destek verdiği eylem, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önünde gerçekleştirildi.

CHP’den laik eğitim için mücadele çağrısı
HABERİ PAYLAŞ

RABİA DENİZ 

 

İl Başkanlığı adına açıklama yapan Kadın Kolları Başkanı Vildan Özkula, bu hamleyle eğitimde bilimin evrensel değerlerine cephe alındığını vurguladı. 

Müfredat değişikliklerinin bir anlamıyla laik eğitim ve laik yaşama karşı meydan okumanın somut bir yansıması olduğunu kaydeden Özkula, “Bilimden, sanattan, spordan yoksun, eğitimsiz toplum, gençlik, bekledikleri oylar uğruna feda edilmektedir. Dünyada anayasal haklara kavuşan ilk kadınlardan olan Türk kadını, eğitim sistemi içinde çok çocuk doğuran, çocuk bakan, kocasına itaat eden, söz hakkı olmayan insan olması gerektiği şekliyle öğretilmek istenmektedir. Mevcut iktidar, Atatürk’ün kadınlara verdiği hakları tırpanlamaya çalışmaktadır. Kadınları ortaçağ karanlığına götürmeye çalışmaktadır. Herkesi anti-laik eğitim sistemine karşı duymaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X