CHP’li kadınlar taleplerini gelecek için haykırdı

CHP’li ve Gelecek Partili kadınlar, taleplerini haykırmak için 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Kent Meydanı’nda bir araya gelerek kadın erkek eşitliğine dikkat çekti.

CHP’li kadınlar taleplerini gelecek için haykırdı

HATİCE DAL

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş, “Bizim için 8 Mart, sadece eşit ve özgür bir geleceğin iradesi değil, aynı zamanda hak mücadelesi veren tüm kadınlara saygı duruşudur” dedi.

Kadına yönelik şiddete tepki gösteren Okumuş, “Kadınlara şiddet uygulayanlar elini kolunu sallayarak sokaklarda dolaşıyor. Kadınlar, saldırganlarıyla karakollarda barıştırılıp evlerine yollanıyor. İktidar zihniyeti kadınlara ‘itaat et rahat et’ anlayışını dayatıyor. Oysaki şiddet kader değildir, kederdir. Kadının emeğini yok sayanlara haykırıyoruz. Her kadın emekçidir. Biz CHP’li kadınlar olarak; bu kavganın, bu taleplerin, geleceğin aydınlık günlerini barındıran bu umudun yılmaz savunucularıyız” dedi.

“GÜVENLİ GELECEĞİ KURMALIYIZ”…

Gelecek Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Arife Tuğba Çetinkaya da, ‘Daha kötüsü olamaz’ dedikçe her geçen gün daha kötü haberlerle uyandıklarını vurgulayarak, “Kursağımızda kalan her gün gibi, emekçi kadınlarımızın gününü kutlayacağımız yerde boğazımızda düğümle zulme uğrayan kız kardeşlerimize hayatta kalma mücadelelerinde destek olmaya çalışıyoruz. Biz geleceğimizi yeniden birlikte inşa etmek, acılarımıza son vermek istiyoruz. Kadınların korunmaya değil, korunmaya ihtiyaç duymayacakları güvenli bir gelecek bilinci ile her daim omuz omuza, bu zulmü kökünden sarsmak üzere el eleyiz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X