CHP’liler Kahraman’ı istifaya çağırdı

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik çıkışına CHP İl Yönetimi’nden sert tepki geldi.

CHP’liler Kahraman’ı istifaya çağırdı

SEYİT GÜNDOĞAN

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, laiklik ilkesini ortadan kaldırmaya yönelik her türlü çabanın aynı zamanda ülkenin birlik ve bütünlüğünü yok etmeye yönelik bölücü bir girişim olduğunu belirterek, İsmail Kahraman’ın bu açıklamayla TBMM’yi temsil etme yeteneğini kaybettiğini ve görevi bir an önce bırakıp istifa etmesi gerektiğini savundu.

Partisinin il binasında; CHP Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal ve Erkan Aydın ile İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner’in de katıldığı basın toplantısında konuşan Özdemir, laikliğin milli egemenliğin temel ilkesi olduğunu belirterek, laiklik ilkesini kaldırmaya yönelik her teşebbüsün milli egemenliği kaldırmaya yönelik bir suç girişimi olduğunu söyledi.

CHP olarak laiklik ilkesinin yok edilmesine ya da laiklik ilkesinin sulandırılmasına asla müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Özdemir, “CHP, ülkemizin temel değerlerine yürekten inanmış miyonlar vatandaşımızla birlikte cumhuriyetimizin temel değerlerine, demokrasiye, özgürlüklerimize ve toplumsa barışımıza yönelen her saldıranı hüsrana uğratacak güce sahiptir. CHP, çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkma hedefiyle özgürlükçü demokrasiyi kurmak için çalışmalarını büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmektedir. Bu ülkede demokrasiyi yok etmek ve bir baskı rejimi kurmak isteyenler mutlaka yenilecek, Türkiye tarihi yolculuğuna devam edecektir” diye konuştu.   

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X