Çiçekçiler erken seçimden umduğunu bulamadı

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Bağdatlıoğlu, “Bu seçim döneminde siyasetçilerin çiçek kullanımı sıfıra yakın” dedi.

Çiçekçiler erken seçimden umduğunu bulamadı

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çiçeğin sevgi, dürüstlük, barışın simgesi ve rüşvet sayılmayan tek hediye olduğunu söyledi.

Politikacıların bu nedenle çiçeğe ilgi gösterdiğini vurgulayan Bağdatlıoğlu, özellikle propaganda dönemlerinde siyasilerden kesme çiçeklere çok talep geldiğini ifade etti.

Bağdatlıoğlu, politikacıların, önceki dönemlerde “bir çiçek, bir oy” algısıyla hareket ettiğini bildirerek, şöyle konuştu:

 

“7 Haziran seçimlerinin propaganda döneminde siyasiler çiçeğe büyük önem vermiş, seçmene yaklaşık 40 milyon dal kesme çiçek dağıtmışlardı. Fakat bu dönem siyasilerden beklediğimiz ilgiyi göremedik.

 

Bu seçim döneminde siyasetçilerin çiçek kullanımı sıfıra yakın, siyasilerin propaganda dönemi boyunca çiçek tüketiminin ancak 4-5 milyon dal düzeyinde kalacağını düşünüyorum. Sanırım siyasetçiler de yoruldu, ilk seçimde çiçek dağıtanlardan şu ana kadar hiç talep yok.”

Bağdatlıoğlu, geçen seçim dönemine göre siparişlerin yüzde 90 azaldığına söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X