Çiftçi mallarına tam teçhizatlı koruma

İnegöl Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Selahattin Külcü, 20 mahallede tam teçhizatlı iki koruma görevlisi ile çalışma yürüttüklerini söyledi.

Çiftçi mallarına tam teçhizatlı koruma

SADULLAH ORGAN

İnegöl Çiftçi Malları Koruma Meclisi üyeleri, Kaymakam Ali Akça’yı ziyaret etti. Çiftçi Malları Koruma Meclisi Başkanı Selahattin Külcü, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın son dönemde kırsal kalkınmayı sağlamak ve İnegöl tarımını geliştirmeye yönelik önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini söyledi.

Külcü, “İnegöl Belediyesi marifetiyle tarımsal üretimde verimliliği arttırmak ve bilinçli tarım yapılabilmesine vesile olmak adına çiftçi eğitim seminerleri düzenlenmektedir. Aynı zamanda kırsal mahallerimizde tarımda yaşanan olumsuzlukları en aza indirmek ve gerekli tedbirleri daha öncesinden alabilmek adına Çitli Mahallesi’nde erken uyarı sistemi oluşturulmuştur. Yine çiftçilerimizin ürünlerinin lojistiğinin daha sağlıklı ortamlarda yapılması amacıyla ürün toplama merkezi hayata geçirilmektedir” dedi. 

KORUMA ÜCRETLERİ

Külcü, İnegöl Çiftçi Malları Koruma Meclisi olarak ilçenin doğu bölgesinde Alibeyköy, Eymir, Özlüce, Kınık, Kurşunlu, Süpürtü ve Küçükyenice Mahalleleri ile batı bölgesinde Deydinler, İsaören, Hocaköy, Çeltikçi, Cerrah, Edebey, Yenice, Akhisar, Orhaniye, Süleymaniye, Mesudiye, Mahmudiye ve Hamidiye Mahalleleri’ni kapsayan 20 mahallede tam teçhizatlı iki koruma görevlisi ile çalışma yürüttüklerini söyledi. 

Külcü, “Meclis olarak verdiğimiz bu hizmetlerin daha iyi olması için bu mahallelerde çiftçilik yapan vatandaşlarımızın dönüm başı 3 TL olan koruma ücretlerini ödemeleri konusunda gerekli hassasiyetleri göstermelerini temenni ediyorum” diye konuştu.

KAYMAKAMDAN DESTEK

İnegöl Kaymakamı Ali Akca ise tarımla uğraşanların  mallarının korunması konusunda bu görevi üstlenen Çiftçi Malları Koruma Meclisi’nin yapacağı çalışmalarda destek olacaklarını söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X