Çiftçilere destek uyarısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesi desteği başvurularının 2 Nisan’da sona ereceğini söyledi.

Çiftçilere destek uyarısı
HABERİ PAYLAŞ

Bayraktar, yazılı açıklamasında, 2017 yılı tarımsal destekleri kapsamında verilecek yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesi desteğinin, yağlık ayçiçeği için kilogramda 40, kanola için 50, soya için 60, aspir için 55 kuruş ödeneceğini bildirdi.

Tarım havzalarında yağlı tohumlu bitkiler yetiştiren ve Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlarını hasat döneminden önce yaptıranların destekten faydalanabileceğini vurgulayan Bayraktar, ”Alım satım, ürün işleme, değerlendirme, depolama işlemlerinin belirlenen usul ve esaslara uygun gerçekleşmesi koşuluyla 2017’de fark ödemesi desteğine esas ürünleri üreten çiftçiler, fark ödemesi desteğinden yararlanıyor.

Destekten yararlanmak isteyen çiftçilerimizin 2 Nisan’a kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerine başvurularını tamamlamaları gerekir. Aksi takdirde destekten mahrum kalacaklar” dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X