‘Çiftçinin zararı karşılanmalı’

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Karacabey ve Mustafakemalpaşa’da meydana gelen dolu afetinde 230 milyon liranın üzerinde mali zararın oluştuğunu belirterek, şiddetli yağış ve dolu felaketi neticesinde ürününü kaybeden çiftçilerin zararlarının hiçbi

‘Çiftçinin zararı karşılanmalı’
HABERİ PAYLAŞ

İsmet Büyükataman, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Bursa’nın iki ilçesinde etkili dolu afeti nedeniyle yaklaşık 100 bin dönüm alanda zarar oluştuğunu bildirdi. 

Hükümetin, zararları telafi edilmeyecek bir aşamaya gelen üreticileri rahatlatmak ve problemlerini gidermek için bir an önce harekete geçmesini isteyen Büyükataman, şöyle devam etti:

‘Bu çerçevede akla gelen ilk tedbir olarak, şiddetli yağış ve dolu felaketi neticesinde ürününü kaybedenlerin zararlarını hiçbir şart ileri sürmeksizin karşılamak icap etmektedir. İkinci olarak üreticilerin bankalara olan kredi borçlarının geri ödemesinin ertelenmesi ya da bir bölümünün devlet tarafından üstlenilmesi şeklinde ortaya çıkabilecektir. Bu itibarla çiftçilerimizin ve üreticilerimizin muhatap oldukları sorun alanlarının etkisizleştirilmesi ve önlerinin açılması için her türlü katkı verilmeli ve çaba gösterilmelidir.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X