Çiftçiye makine parkı

Yenişehir’de 6 köydeki tarımsal kalkınma kooperatifi, makine parkı kurmak için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) başvuruda bulundu. Yolören, Afşar, Karaköy, Çiçeközü, Osmaniye ve Kavaklı köylerinin tarımsal kalkınma kooperatiflerinin

Çiftçiye makine parkı
HABERİ PAYLAŞ

GÜRHAN ADANA

Yenişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Aranmaz, başvuru dosyalarının onaylanması durumunda, her kooperatife tarım makineleri alımı için yüzde 65’i hibe olmak üzere toplam 60 bin TL tutarında kredi verileceğini belirtti. Yenişehir’de bu uygulamayla ilk makine parkının Yolören’e kurulduğunu anlatan Aranmaz, “Çiftçiler, söz konusu makine ve ekipmanları sırayla alıp kullanıyorlar ve kooperatife kira bedeli ödüyorlar. Böylece hem kooperatifler gelir elde ediyor, hem de üreticiler sezonda bir kez kullanmak durumunda kaldıkları makine ve ekipmanlar için kendi ceplerinden yatırım yapmak zorunda kalmıyorlar” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X