Çiftçiye ‘toprak analizi’ uyarısı

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, toprak analizi yaptırma süresinin 30 Ekim Cuma günü mesai saati bitiminde sona ereceğini, çiftçilerin yoğunluk yaşanabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak, son günü beklemeden bir an önce toprak analizlerini yaptı

Çiftçiye ‘toprak analizi’ uyarısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) dahil olan üreticilerin mazot, gübre ve toprak analizi desteğinden faydalanabilmesi için 30 Ekim Cuma günü mesai saati bitimine kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yetkilendirilmiş laboratuvarlarda toprak analizlerini yaptırmaları gerektiğini ifade etti.

Çiftçilerin yoğunluk yaşanabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak, son günü beklemeden bir an önce toprak analizlerini yaptırmalarında fayda olduğunun altını çizen Bayraktar, aksi takdirde gübre ve toprak analiz desteklerinden faydalanamayacaklarına dikkati çekti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X