‘Cihad gelinleri’ IŞİD’i terk etti

Türkiye üzerinden geçerek IŞİD’e katıldığı iddia edilen ve Londra ile Ankara arasında krize neden olan 3 İngiliz kızın şimdi de örgütten kaçtığı ileri sürüldü.

‘Cihad gelinleri’ IŞİD’i terk etti

Şubat ayında Türkiye üzerinden Suriye’ye geçerek IŞİD’e katılan 3 İngiliz’in örgütten kaçtığı iddia edildi.

Daily Mail’in haberine göre, ‘Mosul Eye’ rumuzuyla blog sitesi üzerinden Musul’dan yayın yapan ve IŞİD’e muhalif olduğu için kimliğini gizli tutan bir kişi, Musul’da bulunan 16 yaşlarında 3 İngiliz kızın örgütün elinden kaçtığını iddia etti.

Musullu kaynak, genç kızların kaçması üzerine IŞİD’in bölgedeki kontrol noktalarını alarma geçirdiğini ancak 2 Mayıs’tan beri kayıp olan kızların henüz izine rastlanamadığını iddia etti.

Aynı kaynak, kızların hala Musul’da olduğunun sanıldığını bildirdi.

Daily Mail, IŞİD’e katılan 3 İngiliz kızın da 16 yaşlarında olduğunu hatırlatarak, tarifin bu kızlara uyduğunu belirtti.

3 İngiliz kızın geçen şubat ayında Şanlıurfa’dan Suriye’ye geçerek IŞİD’e katıldığı iddia edilmişti. Olayla ilgili İngiltere’nin eleştirilerine hedef olan Türkiye, istihbarat eksikliğine işaret etmişti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X