Çin’e bir protesto da 800 metre yükseklikte geldi

Bursa’da yamaç paraşütü yapan Engin Altop, Doğu Türkistan’daki Müslümanlara destek olmak için Uludağ’ın eteklerinden atlayarak “Kahrolsun Kızıl Çin, Yaşasın Doğu Türkistan” pankartı açtı. 800 metre yükseklikte protesto yapan Altop, “Artık zulüm bitsin” de

Çin’e bir protesto da 800 metre yükseklikte geldi
HABERİ PAYLAŞ

Bursa’da 10 yıldır yamaç paraşütü sporuyla ilgilenen 38 yaşındaki 2 çocuk babası Engin Altop, bu sefer de Çin’in Doğu Türkistan’daki Müslüman Türklere yaptığı zulmü protesto etmek için havalandı. Tutkunu olduğu yamaç paraşütüyle Uludağ’ın eteklerinde süzülen Engin Altop, 800 metre yükseklikte “Kahrolsun Kızıl Çin, Yaşasın Doğu Türkistan” pankartı ile dikkat çekti. 

Yıldırım ilçesine bağlı Zeyniler köyü paraşüt pistine gidip Bursa semalarına doğru havalanan Altop, Çin’i protesto ederken Doğu Türkistanlı Müslümanlara da destek oldu.

Hayatında ilk kez gökyüzünde pankart açtığını belirten Engin Altop, “Çin, mübarek Ramazan ayında oruç tutukları gerekçesiyle Doğu Türkistanlı Müslüman Türklere işkence yapıyor. Doğu Türkistan’da müslüman kardeşlerimiz zulüm görüyor. Ben de onlara destek olup Çin’in yaptığı bu insanlık dışı şiddeti protesto ediyorum” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X