Çipras’tan Yüksekdağ’a: Azminize hayranım

Resmi görüşmeler için Ankara’ya gelen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP heyeti ile biraraya geldi.

Çipras’tan Yüksekdağ’a: Azminize hayranım
HABERİ PAYLAŞ

Basına kapalı gerçekleşen ve 1 saat 15 dakika süren görüşmenin ardından açıklama yapan Yüksekdağ, parti heyetleri arasında verimli bir görüşme gerçekleştiğini kaydetti.

Çipras’la karşılıklı planlamalar çerçevesinde bir araya geldiklerin belirten Yüksekdağ, ‘Bizlerin Yunanistan Hükümeti ve Syriza ile ilişkisi, sadece bu görüşmeden ibaret değildir. Bizler aynı zamanda, Syriza’yı sınırın ötesindeki kardeş partimiz olarak gördük ve değerlendirdik’ dedi. Çipras’ın Suriye’de ve Türkiye’de bir ‘barış zemininin’ oluşturulmasının önemli olduğuna vurgu yaptığını belirten Yüksekdağ, Çipras’ın HDP’nin siyasi çizgisine olan hayranlığını da dile getirdiğini kaydetti. Figen Yüksekdağ, şunları aktardı:

İLHAM KAYNAĞIMIZ

‘Sayın Çipras, ‘Türkiye’de çok zorlu bir demokrasi mücadelesi yürütülüyor. Bu kadar zorlu koşullarda sizlerin bu direnme azmini ve çizginizde ısrar etme azmini göstermiş olmanız bizim ilham aldığımız ve hayranlık duyduğumuz bir duruş’ diye ifade etti. Biz tabi kimsenin gerek Çipras gerekse de başka bir siyasetçinin hayranlığını uyandırma kaygısı ile değil, Türkiye’de gerçek anlamda demokratik yaşamı oluşturulması kaygısı ile mücadele ediyoruz. Sayın Çipras’ın sözleri siyasi nezaket.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X