Çocuklar anneleriyle birlikte kütüphanede

Nilüfer Belediyesi, çocukların kütüphaneyi sevmesi ve ailelerinin de çocuk gelişimi hakkında bilinçlenmesi için çocuklara ve annelerine yönelik ‘Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz’ etkinliği düzenliyor.

Çocuklar anneleriyle birlikte kütüphanede
HABERİ PAYLAŞ

Nilüfer Belediyesi Üçevler Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinlikte Üçevler ve Ürünlü Mahalleleri’nden gelen 40 anne ile çocuğu birlikte hem kaliteli  vakit geçirdi hem de bilinçlendiler. Her hafta düzenlenen ‘Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz’ etkinliğinin bu haftaki konuğu Psikolog Özden Karan oldu.

Karan annelerle çocuk gelişimi, ailenin çocuklara karşı sorumlulukları, sağlıklı ve bilinçli bireyler yetiştirmek için yapılması gerekenler üzerine sohbet ederek ailelerin çocuklarla nasıl ilişki kurması gerektiğini anlattı.

Anneler Psikolog Özden Karan ile görüşürken çocuklar da Sara Şahinkanat’ın ‘Yavru ahtapot olmak çok zor’ adlı kitabından masallar dinledi, origami sanatını öğrenerek kağıttan ev yaptı, bilmeceler ve tekerlemelerle gönüllerince eğlendi. 

Nilüfer Belediyesi Üçevler Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinlikte ayrıca çocuklara  ‘Barışla Gülümseyen Ülkeler’ adlı kitap, annelerine de ‘Psikolog Gözüyle’ adlı kitaplar  armağan edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X