Çolakbayrakdan, “Kanlıca Caddesi Yenilendi”

Kocasinan Belediyesi dur durak bilmeden çalışmalarına devam ediyor. Kurban Bayramı öncesi, yeni yapılan ve yenilenen cadde ve sokakları bitirmek için…

Çolakbayrakdan, “Kanlıca Caddesi Yenilendi”
HABERİ PAYLAŞ

Kocasinan Belediyesi dur durak bilmeden çalışmalarına devam ediyor. Kurban Bayramı öncesi, yeni yapılan ve yenilenen cadde ve sokakları bitirmek için gece-gündüz çalışmalarına devam ediyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hayatı kolaylaştıran, yaşanabilir şehirler sunan hizmetlerin başında gelen ulaşımı; daha sağlıklı, güvenli, akıcı ve kaliteli boyuta taşımak amacıyla geniş, yeni yollar açıp mevcut olanları da günün şartlarına uygun olarak modern biçimde yenilediklerini söyledi. Ziya Gökalp Mahallesi’nde yer alan Kanlıca Caddesi’nin Kocasinan’ın en geniş geçiş güzergahlarından biri olduğunu vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, “Bu nedenle Kanlıca’nın yenilenmesini bile iki aşamada gerçekleştirdik. İlk bölümünün yenileme çalışmalarını geçen hafta bitirdik. Aralıksız çalışarak ikinci bölümü de yeniledik. Yeni yolların açılması, yorgun ve yıpranmış yolların da yenilenme, bakım ve onarımı için çok titiz çalışıyoruz” dedi. Kanlıca Caddesi’nin Kocasinan’ı Kadir Has Stadı’na taşıyan önemli alternatif güzergahlardan biri olduğuna dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar,” Sanayi esnafımızın ve bölgenin yoğun yaya ve araç trafiğini Terminal, Şeker, Ziya Gökalp’e, buradan da Yavuzlar, Yunus Emre ve Gazi Osman üzerinden iç kısımlara aktarmaktadır. Bir milyon 130 bin liralık harcamayla 20 metre genişliğe, toplam bin 700 metre de uzunluğa sahip olan Kanlıca’nın elektrik, su, kanalizasyon, aydınlatma gibi alt yapıları da yenilendi. Bayram öncesi ulaşımı rahatlatmak, ortadaki inşaatı tamamlamak için yoğun gayret ediyoruz. Hayırlı olsun, vatandaşlarımız güle güle kullansın. Rabbim kaza vermesin” dilekleriyle sözlerini bitirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X