`Çözüm sürecini Ecevit başlattı`

İktidar partisinden ilk kez `çözüm sürecini biz başlatmadık` açıklaması geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, `Daha önce rahmetli Bülent Ecevit başlattı, başaramadı. Böyle bir beladan Türkiye`yi kurtarmak istiyoruz` dedi.

`Çözüm sürecini Ecevit başlattı`
Karabük’te partisinin Merkez İlçe Kongresi’ne katılan Şahin, Türkiye’nin 30 yılı aşkın süredir başında bir terör belasının olduğunu ve belanın Türkiye’nin hızını kestiğini söyledi. Kaynakların önemli bir bölümünü terörle mücadeleye vermek zorunda kaldıklarını, terörle mücadele ile uğraştıkları için Türkiye’ye sinerji de kaybettirdiğini belirten Şahin, şunları söyledi:
 
ÖCALAN’LA TEMAS
 
‘Milli birlik ve kardeşlik projesi adını verdiğimiz ve kamuoyunda çözüm süreci olarak bilinen süreci başlattık. Böyle bir süreç Türkiye’de ilk defa başlamadı. Ak Parti olarak böyle bir süreci ilk defa kendimiz başlatmadık. Terör örgütünün elebaşı yakalandığında yargılandı, ağırlaştırılmış hapis cezasına çaptırıldı ve İmralı’ya konuldu, 1998-1999’lu yıllar. Rahmetli Bülent Ecevit Başbakan. Daha sonra Demokratik Sol Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Anavatan Partisi koalisyon hükümeti kuruldu 1999 seçiminden sonra. O hükümet döneminde terör örgütünün elebaşısıyla temasa geçildi, ama Ecevit başaramadı.
 
HARÇ KAPISI OLMUŞ
 
Terör bazıları için harç kapısı olmuş, terör örgütü uyuşturucu mafyasına dönmüş. Türkiye’de terör örgütü dışında da terörle mücadele sebebiyle rant elde edenler var, onlar da istemiyorlar. Ama çözüm sürecinde bizim hükümet olarak muhatabımız terör örgütü değil, halkımızdır, 77 milyondur. Böyle bir beladan Türkiye’yi kurtarmak istiyoruz.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X