Cübbeli Ahmet Hoca’ya beraat

”Karagümrük çetesi”ne yönelik soruşturma kapsamında, ”Cübbeli Ahmet Hoca” ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de aralarında bulunduğu 16 sanıklı davada, Ünlü’nün beraatine karar verildi.

Cübbeli Ahmet Hoca’ya beraat

Kamuoyunda ”Karagümrük çetesi” olarak bilinen suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, ”Cübbeli Ahmet Hoca” ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün de aralarında bulunduğu 16 sanığın yargılandığı davada, Ünlü’nün beraatine karar verildi.

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuksuz sanıklar Barış Sezek, Nejat Ergin ve Mahjouba Demirel ile tarafların avukatları katıldı. Sanık Ahmet Mahmut Ünlü’nün de aralarında bulunduğu 13 sanık ise duruşmaya gelmedi. 

Duruşmada, sanıkların ve avukatların son savunmalarını alındı. Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklardan Ahmet Mahmut Ünlü’nün ”haksız çıkar sağlamak amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek”, ”insan ticareti yapmak”, ”cinsel saldırı” ve ”kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından beraatine karar verdi. 

Sanıklardan Nejat Ergin’i ”tehdit” suçundan 3 bin lira adli para cezasına çarptıran ve sanık Saim Uyanık’ın ”tehdit” suçundan davasının düşmesine hükmeden heyet, diğer 13 sanığı da tüm suçlardan beraat ettirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X