Cumhurbaşkanı Erdoğan Güney Amerika’ya gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Amerika ülkelerinden Şili, Peru ve Ekvator’a, 31 Ocak – 4 Şubat’ta resmi ziyaretler gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Güney Amerika’ya gidecek

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan’ın, 31 Ocak- 2 Şubat’ta Şili’ye, 2-3 Şubat’ta Peru’ya, 3-4 Şubat’ta Ekvator’a yapacağı ziyaretlerdeki görüşmelerde, ikili siyasi ve ekonomik konuların yanı sıra bölgesel ve uluslararası gelişmeler ele alınacak.

Çeşitli alanlarda ikili anlaşmaların imzalanacağı ziyaretler çerçevesinde Erdoğan, iş forumu toplantılarında iş adamlarına da hitap edecek.

Erdoğan’ın Şili’ye yapacağı ziyaret, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin tesisinin 90. yılına tekabül ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti, 1995’ten sonra Türkiye’den Şili’ye cumhurbaşkanlığı düzeyinde gerçekleştirilen ikinci ziyaret olacak.

Peru ve Ekvator’a ise cumhurbaşkanı düzeyinde Türkiye’den ilk ziyaret yapılacak.

Erdoğan’ın, 10-13 Şubat 2015’teki temaslarının ardından bölgeyi ikinci kez ziyaret etmesi, Latin Amerika ülkelerine atfedilen önemin somut bir göstergesi olarak değerlendiriliyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X