Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Bursa hızlı treni bitsin

Ankara-Bursa arasındaki hızlı tren hattının tamamlanması noktasında siyasi iradenin tam olduğunu belirten AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Al, bu yatırımın bitirilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: Bursa hızlı treni bitsin
HABERİ PAYLAŞ

Ala, şöyle konuştu: ‘‘Cumhurbaşkanımız tereddüte yer bırakmadı. Önce Sivas hızlı treniyle ilgili detaylı bilgi verdi. Hangi güzergahlarda yapılacağını tek tek sayarak belirtti. Bunlardan birisi de Bursa’ydı. Bursa tabi şartlardan dolayı gecikti. Projeden veya kaynaktan ya da hedeften dolayı değil; sorunlu zemin nedeniyle güzergah değişikliği gerekti. Böyle olunca da yeni projelendirme, yeni etüdler zaman aldı. Siyasi irade tamdır. Cumhurbaşkanımız tarafından altı çizildi, Bursa öncelikli olarak yapılacak devam eden yerler arasında. Tabi şartların el verdiği en kısa sürede tamamlanacaktır. Değişiklik söz konusu değildir. Bize öyle bir husus iletilmemiştir.”

ÇAVUŞOĞLU: ANKARA’DA BURSA’NIN LOBİSİ GÜÇLÜ…

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da, Bursa’nın Ankara’da çok iyi bir lobisi olduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu: ‘‘Bursa’nın yatırım konusunda sıkıntısı olmayacak. Bursalılar yerli otomobilin tadını çıkarsın. Gittiğimiz her yerde tebrik alıyoruz. Bundan daha güzel bir şey olamaz. Bursa’yı nasıl büyütüp güçlü hale getireceğimizi düşünüyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X