Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Katar krizi için Körfez turu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar krizine çözüm arayışı için Körfez turuna çıkıyor. Erdoğan, önümüzdeki günlerde, Katar, Suudi Arabistan ve Kuveyt’i ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Katar krizi için Körfez turu

Almanya’daki G-20 Zirvesi dönüşü uçakta, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar, Kuveyt ve Suudi Arabistan’a gitmeyi planladığını ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Lideri Vladimir Putin’le, Katar konusundaki görüşmeleriyle ilgili olarak Erdoğan, “Söylenen şey aynı. Diyalog yoluyla çözüm. 15 Temmuz’dan sonra benim özel bir trafiğim olabilir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Batılı ülkelerin FETÖ’ye karşı tutumunda değişiklik var mı?” sorusuna da Türkiye’deki dava sürecini işaret ederek yanıt verdi. Erdoğan, “Türkiye’deki davaların neticelenmesi, yargının hüküm vermesi büyük önem arz ediyor. Akabinde diğer ülkelere mahkeme kararıyla gidildiğinde işimizin daha da kolaylaşacağını düşünüyorum” dedi.

Erdoğan, Büyükada’da gözaltına alınanların 15 Temmuz’la bağlantılı olduğu yönündeki sözleriyle ilgili soruya da cevap verdi. Cumhurbaşkanı, polis tutanaklarındaki bilgileri işaret etti ve “Kastettiğim o tutanaklardaki iddialardır. Yargı ne sonuca ulaşır, ne karar alır bilemiyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X