Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi’nin (İSEDAK) 36. toplantı açılış oturumunda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi’nin (İSEDAK) 36. toplantı açılış oturumunda konuşuyor

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

– Covid-19 salgınıyla beraber hepimiz için geleceğe dair çıkarılması gereken dersler var. Bu salgın bize din, dil, ırk ayrımı gözetmeden tüm insanlığın aynı gemide olduğunu hatırlatmıştır.

– Salgının ekonomik etkilerini azaltmak üretim ve talebin devamlılığını sağlamak için elimizdeki imkanları seferber etmeliyiz. Turizm salgının en çok vurduğu sektörlerin başında geliyor. Dış ticaretimizin de salgın sürecinde ağır bir tahribat yaşamaması için ticareti teşvik edici ve kolaylaştırıcı önlemleri devreye sokmalıyız.

– İstanbul Tahkim Merkezi’nin kurumsal yapısını tamamlayabilmesi için gerekli kurulların teşekkülünü de hızlandırmalıyız. Teşkilat olarak üzerinde hassasiyetle durmamız gereken konu helal gıda

– Halen ülkelerimiz arasında arzu ettiğimiz koordinasyonu tesis edemedik. Müslümanlar olarak bu sene sadece salgınla değil aynı zamanda batı ülkelerinde yükselen İslam düşmanlığıyla mücadele ediyoruz.

– Düşünce ve basın özgürlüğü kılıfı altında mukaddes değerlerimiz çiğnenirken Peygamberimize yönelik alçakça saldırılar yapılıyor. Bir çok batılı devlette Müslümanlara yönelik hukuksuzluklar sıradan hale geldi.

– 2 Dünya Savaşı öncesinde Avrupa’daki Musevilere karşı yürütülen linç ve nefret kampanyasının aynısına bugün Müslümanlar muhatap olmakta. 1940’ların Yahudileri gibi bugün Müslümanlar ötekileştirilmekte, medya eliyle bir günah keçisi haline getirilmektedir.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X