Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Cumhur İttifakı vurgusu

Yerel seçimlere yönelik mesajlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin de bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli irade düşmanlarına karşı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Cumhur İttifakı vurgusu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi.

”İTTİFAKIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Milli irade düşmanlarına karşı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz.” diye konuştu.

YEREL SEÇİM MESAJI

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Seçim takvimimiz ilerliyor. Temayül yoklamalarımızı bir demokrasi ikliminde tamamladık. Yarın kamu görevlilerinin istifa süresi doluyor. Temayül yoklamalarıyla istişarelerle adaylarımızı belirleyeceğiz. Kampanya ekibimiz de çalışmalarına başladı. Şehirlerimizin bir 5 sene daha kaybetmesine müsaade etmeyeceğiz. Çok daha yüksek oy oranları ile tekrar kazanacağız. Gayemiz, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 5 yıldır hizmetsizlik girdabında boğulan şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tekrar buluşturmaktır. Dünyanın gözbebeği olan İstanbul, CHP zihniyetinin elinde eski günlerini mumla arar hale geldi. Kara tren türküsünü şimdi İstanbul halkı her gün söylüyor. (CHP’li belediyeler) Alışmışlar ‘tıpış tıpış bize oy vereceksiniz’ demeye, şehirlerine hizmet etme gereği bile duymuyorlar. Panoları yenileme dışında başka işleri yok, İstanbul geçmişi mumla arar oldu.

BAHÇELİ İLE GÖRÜŞMESİ

Dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ağırladık kendisi ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Milli irade düşmanlarına karşı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz. Yeniden İstanbul mücadelenin parolalarından biri olacaktır. İttifakımızı daha da güçlendireceğiz. Cumhur İttifakı doğru adaylarla seçime girecek.

”EKONOMİDE DENGELERİ TEKRAR KURMANIN VAKİT ALDIĞI BİR GERÇEKTİR”

Yeri geldiğinde kendimizi zorlama pahasına ne yapılması gerekiyorsa onu yerine getirmekten çekinmedik. Ekonomide dengeleri tekrar kurmanın vakit aldığı bir gerçektir. Sabırla ve kararlılıkla, istihdam ve yatırım odağını kaybetmeden, ekonomimizi enflasyon belasından kurtaracak programları uyguluyoruz.

”AK PARTİ’NİN KAPISINDAN İÇERİ GİREMEZ”

Diğer partilerde kimi maddi kimi ahlaki kimi şahsi dalaverelerle ortaya çıkan rezillikler AK Parti’nin kapısından içeri giremez.”

SİYASETTE 50+1 TARTIŞMASI

Cumhur İttifakı’nın iki ortağı; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Beştepe’de 1 saat süren bir görüşme yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’dan dönüş yolunda uçakta gazetecilere, Cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 50 +1 şartının değişmesi gerektiğini söylemişti.

Bahçeli ise, “Cumhurbaşkanı’nın yüzde 50+1 bir oyla seçilmesi sistemin temelidir, bu konuda fikrimiz değişmedi.” demişti.

İki liderin görüşmesinde ana gündem maddesinin, bu konu olduğu belirtiliyor.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X