Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan duyurdu! ‘Haziran ayında…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD merkezli şirketlerin üst düzey yöneticilerinin iştirakiyle çevrimiçi gerçekleşen toplantıya katılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, “Haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüterek, ülkemiz genelinde normalleşmeyi temin etmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan duyurdu! ‘Haziran ayında…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: Güçlü sağlık altyapısının, sağlık yatırımlarının değerini hep birlikte gördük. Birçok ülkede yaşanan sıkıntılarının hiçbiri Türkiye’de yaşanmadı. Salgına karşı en etkili yöntem olan aşı konusunda 29 milyon doza yaklaştık. Özellikle haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüyerek normalleşmeyi hedefliyoruz. Sadece sağlıkta değil, yatırım, lojistik, kamu güvenliği ve sosyal destekler olarak da pozitif olarak ayrıştık. Özel sektörün gayreti ve devletimizin destekleri ile ekonomimiz 2020 yılını büyüme ile kapattı. Çin’in ardından en yüksek büyümeyi kaydeden ülke olduk.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan haziran ayını işaret ederek duyurdu

Geleneksel pazarlarımızdaki ciddi küçülmeye rağmen, 170 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaştık. Ekonomide taşlar yerine oturdukça Türkiye’nin yakaladığı ivmenin hızı artıyor.

2021 yılının ilk dört ayında ihracatımız, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 45 artarak 4 milyar 272 milyon doları buldu. Salgının yol açtığı belirsizliklere rağmen Türkiye’ye olan yatırım talebinde ciddi bir artış gözlemliyoruz.

ABD ile100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimize ulaşmak için samimi, saygılı, ortak çıkarlara ve değerlere dayanan bir yaklaşıma ihtiyaç duyuyoruz. Sayın Biden ile NATO zirvesinde gerçekleştireceğimiz görüşmenin yeni dönemin habercisi olacağına inanıyorum.

Üç kıtanın kalbi konumundaki Türkiye’yi küresel bir üretim ve teknoloji üssü haline getireceğimize inanıyorum.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X