Cumhuriyetimizin 97. yılı coşkuyla kutlandı

Özel Teknoloji Fen Koleji öğrencileri günlerdir büyük bir heyecanla hazırlandıkları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını görkemli bir törenle kutladı.

Cumhuriyetimizin 97. yılı coşkuyla kutlandı

Özel Teknoloji Fen Koleji, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyet’in 97. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladı.

Kampüste gerçekleşen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından İlkokul 4.sınıf öğrencilerinin cumhuriyet korosu cumhuriyetimizin emin ellerde olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş savaşı mücadelesinin anlatıldığı oratoryoda hep biz ağızdan söylenen “Cumhuriyet için herkes bir şeyler feda etti. Biz her şeyimizi.” cümlesi öğrencilerden büyük bir alkış aldı.

Cumhuriyetin coşkusu ve yaşanılan mutluluk, Teknoloji Fen Koleji anaokulu öğrencilerinin “Cumhuriyet Özgürlüktür” şarkısı ve İlkokul 2.sınıf öğrencilerinin seslendirdiği şarkılarla doruk noktaya ulaştı.

Programın sonunda, tüm öğrenciler hep bir ağızdan “Atam Marşı”nı söylerken Cumhuriyetin bize kazandırdığı en büyük değerlerden birinin, bu birlik ve beraberlik duygusu olduğunu bilmek ve bunu yaşamak mutluluklarına gurur, coşkularına sevinç kattı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X