Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan korona uyarısı…

KKTC ziyaret öncesi açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kıbrıs Türk’ünün Ada’da yarım asırdan fazla süredir eşitlik ve adalet mücadelesi verdiğini belirtti. Erdoğan, ”Vaka ve vefat sayıları arttı. Vaka sayıları 7 binleri yakaladı. Bu bizim için bir tehdittir. Toplu mekanlarda maske ve mesafe kuralına çok dikkat etmemiz gerekiyor. Aşılarımızı da yaptırmalıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan korona uyarısı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC’ye hareketinden önce basın toplantısı düzenledi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

”Ziyaretimiz sırasında Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’la bir araya gelecek, milli davamıza ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelere dair durum değerlendirmesini yapacağız. Kıbrıs Türk’ü Ada’da yarım asırdan fazla bir süredir eşitlik ve adalet mücadelesi veriyor. Kıbrıs Türk halkı Ada’da egemen eşitliğe sahiptir. Kıbrıs’ta çözümü ancak Ada’daki gerçekler temelinde ulaşılabilir. Kıbrıs’ta adil, kalıcı ve sürdürülebilir bir gelecek arzu eden tüm taraflara bu tarihi fırsatı değerlendirmeleri yönündeki çağrımı tekrarlıyorum.

”MÜZAKERE SÜRECİ OLACAKSA, BU ANCAK İKİ EŞİT VE EGEMEN DEVLET ARASINDA YAPILABİLİR”

Türkiye ve Türk halkının her bir ferdi dün olduğu gibi bugün de yarın da Kıbrıs Türkü’nün yanında olmaya devam edecektir. Kıbrıs Türk tarafı dünyaya kimin çözümden yana olduğunu, kimin de çözümsüzlükten nemalandığını bir kez daha göstermiştir. Bundan sonra yeni bir müzakere süreci olacaksa, bu ancak iki eşit ve egemen devlet arasında yapılabilir. Biz bir defa eşit, egemen iki devletli çözümden bahsediyoruz, bundan yanayız.

KKTC’DE NE MÜJDE VERECEK?

Müjdeyi KKTC Parlamentosu’nda açıklayacağım. Burada açıklarsam o zaman oradaki konuşmam boşa geçer.

ADALET DİVANI’NIN BAŞÖRTÜ KARARI

Özellikle Adalet Divanı, ismini değiştirmesi lazım. Bunun Adalet Divanı’yla yakından uzaktan alakası yok. Adalet Divanı olduklarını ispat edebilmeleri için önce inanç özgürlüğü nedir bunu öğrenmeleri lazım. İnanç özgürlüğünden anlamayan bir Adalet Divanı olamaz. Bu lafı kipa takanlar için de söylesinler.

TALİBAN’A ÇAĞRI

Türkiye’den Taliban’a sesleniyoruz, kardeşlerinin topraklarını işgal etmeyi bırakması lazım.’

MASKE KULLANIMININ AZALMASI

Vaka ve vefat sayıları arttı. Vaka sayıları 7 binleri yakaladı. Bu bizim için bir tehdittir. Toplu mekanlarda maske ve mesafe kuralına çok dikkat etmemiz gerekiyor. Aşılarımızı da yaptırmalıyız.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X