Cüneyt Çakır köşeyi döndü!

TFF’nin profesyonel sözleşme imzaladığı üst klasman futbol hakemleri Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Hüseyin Göcek, Ali Palabıyık, Barış Şimşek ve Mete Kalkavan, ayda üç maç yönettikleri taktirde yaklaşık 40 bin TL gelir elde edecek.

Cüneyt Çakır köşeyi döndü!

Avrupa’da birçok ülkede uygulanan profesyonel hakemlik uygulaması sonunda Türkiye’ye de geldi. Türkiye Futbol Federasyonu, üst klasman hakemler Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Hüseyin Göcek, Ali Palabıyık, Barış Şimşek ve Mete Kalkavan ile profesyonel sözleşme imzaladı. Bu isimlerin bundan böyle asli görevleri hakemlik olacak. Diğer işlerini ise part time yapabilecekler.

Profesyonel sözleşme yapılan hakemler TFF’den ayda 15 bin TL sabit maaş alacak. Süper Lig’de yönettikleri her maç için 5 bin 750 TL alacak olan hakemlere, ayrıca 1000 TL antrenman parası ödenecek. 

Bunların yanı sıra, İstanbul’da yönettikleri maçlar için 750 TL, İstanbul dışındakiler için ise 1500 TL harcırah alacaklar.

Kısaca bir pofesyonel hakem ayda 3 maç yönettiği takdirde 40 bin TL’ye yakın gelir elde edecek. 

Profesyonel hakemler haftanın 4 günü Riva’da antrenmana çıkacak ve periyodik olarak fizik-kondisyon testlerine tabi tutulacak.

 

PROFESYONEL HAKEMLERİN KAZANÇ TABLOSU:

SABİT MAAŞ: 15 BİN TL

MAÇ BAŞI: 5750 TL (SÜPER LİG)

HARCIRAH: 1500 TL- (İSTANBUL:750 LİRA)

İDMAN PARASI: 1000 TL 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X