D-100’de görenler şaştı kaldı! Tam 280 tekerleği var

Kocaeli’nin Gebze ilçesinden Derince Liman’ına 95 tonluk trafo taşıyan 280 tekerlekli dev TIR görenleri şaşırttı. Ortalama saatte 20 kilometre hızla ilerleyen ve D-100 Karayolu’nda yaklaşık 40 km yol alan TIR 6.5 saatte Derince Limana ulaştı.

D-100’de görenler şaştı kaldı! Tam 280 tekerleği var

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki bir elektrik sistemleri üreten fabrikaya ait 395 tonluk trafo Yunanistan’a götürülmek için D-100 Karayolu üzerinden Derince Limanı’na getirildi. Gece saat 01.30 sularında Gebze’deki fabrikadan yola çıkan trafo 280 tekerlekli 70 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde devasa TIR ile 08.00’de Derince Limanı’na geldi.

Ortalama saatte 20 kilometre hızla ilerleyen ve yaklaşık 40 km yol alan TIR için yol boyunca kontrollü olarak tek şeritten sağlanırken, bazı noktalarda ise araçlar yan yollara yönlendirildi. Battı çıktı ve viyadüklerden geçerken TIR’ın lastik hava basınçları düşürüldü. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Karayolları ve firma yetkilileri geçiş esnasında güvenlik önlemleri aldı. Yolda giden devasa TIR’ı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yunanistan’a götürülecek olan trafonun burada Ptolemais Santrali’ne kurulacağı öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X