Dağ ekonomisine sulu tarım desteği

Büyükorhan`daki sulama göleti sayısının 10`a yükseleceğini belirten Belediye Başkanı Hasan Taş, ilçede tarım, hayvancılık ve ekonominin nefes alacağını söyledi.

Dağ ekonomisine sulu tarım desteği
Büyükorhan’da proje aşamasında olanlarla birlikte sulama göleti sayısı 10’a yükseliyor. İlçede yapımı devam eden ve projeleri tamamlanan toplam 10 sulama göleti, tarımla uğraşan çiftçiye umut oldu. Geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan ilçe sakinleri, 2015 yılında tamamlanması planlanan sulama göletlerini bekliyor.
 
Hayvancılığın yanısıra kiraz, çilek ve patates üretiminin de yapıldığı ilçenin ekonomisine büyük katkı sağlayacak sulama göleti projeleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, sulu tarım ve hayvancılıkla ilgili Bursa’da en avantajlı ilçenin Büyükorhan olduğunu söyledi. İlçede inşaatı süren 4 sulama göleti olduğunu belirten Belediye Başkanı Hasan Taş, bu göletlerin 2015 yılında faaliyete geçeceğini bildirdi.
 
10’A YÜKSELECEK
 
Büyükorhan’da projeleri bitmiş ve temeli atılacak 4 sulama göleti projesinin daha bulunduğunu kaydeden Başkan Hasan Taş, ilçede bu gölet projelerinden hariç Kınık ve Yenice sulama göletlerinin de bulunduğunu söyledi. Taş, “Yapımı devam eden projelerle birlikte Büyükorhan’da toplam 10 tane sulama göleti olacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X