Dağ yöresinde 3 vekil coşkusu

Bursa’da faaliyet gösteren DAĞ-DER’in üyeleri, Meclis’e gönderdikleri 3 milletvekiliyle beraber davul zurna eşliğinde oyun oynadı.

Dağ yöresinde 3 vekil coşkusu

Bursa’da faaliyet gösteren Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancık ve Osmangazi’ye bağlı Dağ Köyleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği (DAĞ-DER), 1 Kasım seçimlerinde dağ yöresinden Meclis’e girmeyi başaran AK Parti, CHP ve MHP’li 3 vekile kutlama gecesi düzenledi.

Dernek üyesi olan vekillerden Osman Mesten AK Parti’den 11. sıra milletvekili seçilirken, Erkan Aydın CHP’den 4. sıra, Kadir Koçdemir ise MHP’den 2. sıra milletvekili olarak Ankara’ya gitti. Bu duruma en çok sevinen de Bursa’nın dağ köylüleri yani DAĞ-DER üyeleri oldu. Bunu kutlamak için ise DAĞ-DER’in, Bursa merkez Osmangazi ilçesindeki dernek binasında toplanan ‘dağlılar’, buraya gelen milletvekilleriyle beraber davul-zurna eşliğinde oynadı.

CHP Bursa milletvekili ve DAĞ-DER eski başkanı Erkan Aydın, dağ yöresinin öncelikli sorununun yol konusu olduğunu ifade ederek, “Artık iktidar milletvekilimiz de var. Biz takipçisi olacağız. O da gerekli bakanlıklara baskıyı uygulayıp, hep birlikte ilk öncelikli sorunumuz olan yolun çözülmesini sağlayacak” dedi.

AK Parti milletvekili Osman Mestan ise DAĞ-DER’in bu durumundan çok memnun olduğunu ifade ederek, “Bu seçimlerde AK Parti 11, CHP 5, MHP 2, DAĞ-DER ise 3 milletvekili çıkarmıştır” diye konuştu.

DAĞ-DER Başkanı Prof. Dr. Ali Kaya ise bu coşkulu ortamın bile muhalefetiyle iktidarıyla birlikte çalışacaklarının bir göstergesi olduğunu söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X