Dağakça’ya meydan ve hizmet binası

Osmangazi Belediyesi, köyden mahalle statüsüne geçerek belediyenin sorumluluk alanına giren Dağakça Mahallesi’ne, meydan ve hizmet binası kazandırmak için kolları sıvadı.

Dağakça’ya meydan ve hizmet binası

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Halil Döner, Plan Proje Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Dağakça Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Dağakça’nın Bursa’da nüfusun en fazla olduğu köylerin başında geldiğini belirten Halil Döner, “Bütünşehir yasasının ardından belediyemizin sorumluluk alanına giren tüm yeni mahallelerimizi önemsiyoruz. Çeşitli yatırımlarda bulunarak, ihtiyaç duydukları hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Dağakça Mahallemizin sakinleri de bizden meydan ve hizmet binası talebinde bulundu. Bizde vatandaşlarımızın bu taleplerini dikkate alarak, meydan ve hizmet binası için çalışmaları başlattık” dedi.

Dağakça Mahallesi’nin diğer köylerin aksine kente göç vermediğini ve nüfusun oldukça fazla olduğunu kaydeden Halil Döner,  “Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’ın talimatı ile Dağakça Mahallemize inşa edeceğimiz meydan ve hizmet binası için gerekli incelemeleri yaptık. Belediye ekiplerimizin projeleri hazırlamasının ardından, vakit kaybetmeden inşaat çalışmalarına başlayacağız. Mevcut meydanda bulunan 3 binanın kamulaştırmasını yaptık. Binaların yıkılmasıyla birlikte yeni meydan için 1500 metrekarelik bir alan elde edeceğiz. Bu alana inşa edeceğimiz yeni meydan, Dağakça Mahallemize önemli bir değer katacak. Ayrıca mahallemize bir de hizmet binası inşa ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X