Dağcıların gösterisi nefes kesti

Özgür Doğa Sporları Topluluğu’nun (ÖZDOST) Bursa’nın Orhangazi ilçesindeki kaya inişi ve top rope çalışması nefesleri kesti.

Dağcıların gösterisi nefes kesti
HABERİ PAYLAŞ

ÖZDOST üyeleri, Orhangazili dağcılar Yüksel Çalıkoğlu ve Ümit Hakan Turan rehberliğinde Orhangazi’deki kayalıklarda tırmanış yaptı. Seyir terasının üst tarafında bulunan eski taşocağı kayalarında çalışan dağcılar kaya yapısını ve manzaraya hayran kaldı. Bursa’dan gelen ÖZDOST’lular, Orhangazi’deki kayalık alana tekrar gelmek istediklerini söyledi.

Antrenman çalışması yapmak için kayalık alan sıkıntısı yaşadıklarını ifade eden dağcılar, “Orhangazi’de çalışma yapacağımız bir kaya yapısı olduğunu duyduğumuzda çok sevindik. Bizleri bu kayalarla tanıştıran dağcı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Top rope için çok uygun olan kayalara daha birçok dağcı gelecektir” dedi.

Orhangazili dağcı Yüksel Çalıkoğlu ise, “Bursa’dan gelen arkadaşlarımızla güzel bir antrenman yaptık. Bundan sonrada üstten emniyetli kaya çıkışı ve kaya iniş çalışmaları, çift pursik bağlama yöntemiyle kaya çıkışı ve ipten ipe geçiş çalışmaları yapacağız. Daha önce doğa yürüyüşleri yapıyorduk. Artık teknik dağcılık yapmak istiyoruz. Orhangazi’de hem doğa yürüyüşleri hem de kaya tırmanışı için çok güzel yerler var” diye konuştu.

Orhangazi’deki kaya çalışmasını bitiren dağcılar ardından da İznik’in Müşküle Mahallesi’ndeki Sarıkayalar Mevkiine geçti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X