Dahi genç vatandaşlık başvurusunu yaptı

Suriye`deki savaştan kaçarak ailesiyle Bursa`ya gelen ve müzik otoritelerince `dahi` olarak tanımlanan piyano öğrencisi Tambi Asaad ve ailesi Bursa İl Nüfus Müdürlüğü aracılığıyla resmi vatandaşlık başvurusunu yaptı.

Dahi genç vatandaşlık başvurusunu yaptı
Uluslararası müzik yarışmalarına katılabilmesi için gerekli TC vatandaşlığı ve pasaportuna ihtiyaç duyan Tambi Asaad Cimuk için İstisnai Vatandaşlık Yasasının 5. maddesinde belirtilen esaslar üzerinden başvuruda bulunuldu. Tambi’nin devam ettiği Akademix Güzel Sanatlar Merkezi Yöneticisi Rüstem Avcı, şunları söyledi:
 
‘Başbakan danışmanı Hüseyin Çelik ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın konuyla yakından ilgilenmeleri sonucu resmi yurttaşlık başvurusu kabul edildi. Ancak 10-14 Aralık 2014 tarihlerinde Rusya’da yapılacak yarışmaya katılabilmemiz için Türk pasaportuna ihtiyacımız var. Sürenin kısa olduğunu biliyoruz. Yurttaşlık başvurumuzun Bakanlar Kurulu imzasından çıkması süresi ne kadar hızlı gerçekleşirse katılma şansımız da o kadar yüksek olacaktır.’

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X