Darbeci askerlerin silahları kadınlar tuvaletinde bulundu

İstanbul Yeşilköy’deki Hava Harp Okulu’nda yapılan aramalarda, 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında Moda Deniz Kulübü’ndeki düğünü basarak Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve diğer rütbelileri kaçıran MAK timinin kullandığı silah ve mühim

Darbeci askerlerin silahları kadınlar tuvaletinde bulundu

Alınan bilgiye göre, Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar kapsamında, Hava Harp Okulu’nda arama yaptı.

 

Yerleşke içerisindeki bina, lojman ve arazide arama yapan ekipler, kadınlar tuvaleti içerisindeki gizli bir bölmede, 1 dürbün takılı MG4 ayaklı ağır makineli tüfek, 2 HK416 üzerinde gece görüş dürbünü ve fener takılı uzun namlulu makineli tüfek, 1 HK416 ibareli üzerinde bomba atar takılı uzun namlulu makineli tüfek, 4 tabanca, 2 el bombası, 9 sis bombası, 1 gaz bombası, 4 bomba atar fişeği, 928 mermi, 36 yedek şarjör, 2 işaret fişeği tabancası, 4 üzerinde kamera bulunan askeri kask, 2 askeri kask üzerinde takılan operasyon gözlüğü, 2 askeri kar maskesi, 1 askeri bere, 4 hücum yeleği, 3 telsiz ve bu telsize ait kulaklık, bağlantı aparatı ve yedek batarya, 3 aydınlatma çubuğu, 3 komando tipi bıçak ve 1 çakı, 2 bileğe takılan navigasyon cihazı, 1 başa takılan aydınlatma lambası, 2 pusula, 1 el feneri, 3 eldiven, 4 bacağa bağlanan tabanca kılıfı, 2 şarjör kılıfı, çeşitli ebatta 27 pil ele geçirildi.

 

Ayrıca hücum yelekleri içerisinde, çok sayıda poşet ve tüp şeklinde serum ve serum iğneleri, gazlı bez, sargı, yara bandı, ameliyat eldivenleri, makas, krem, antibiyotik haplar ve çeşitli ebatlarda iğne kapsülleri, şırınga ve iğne, flaster bant, ince çelik teller, kurşun kalem, şeffaf bant, alkollü pedler ve tıbbi poşetlerin olduğu ilk yardım setleri bulundu.

 

Ele geçirilen silah ve mühimmatların Moda Deniz Kulübü’ndeki düğünü basarak Hava Kuvvetleri Komutanı Ünal ve diğer rütbelileri kaçıran MAK timinin kullandığı techizaltlar olduğu belirlendi.

 

Silah ve mühimmatları kullanarak komutanları kaçıran personelin kimliklerinin tespit edilmesi için ise özel bir ekip oluşturuldu.

 

Öte yandan, Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Hava Harp Okulu’nda 5 gün boyunca arama yapacağı öğrenildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X