Davutoğlu: Bildiride hiçbir terör örgütü yok

YÖK üyelerine seslenen Başbakan Davutoğlu, akademisyenlerin yayımladığı bildiriye tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bildiride hiçbir terör örgütü yok, devletin baskı yaptığı bir resim çiziliyor” dedi.

Davutoğlu: Bildiride hiçbir terör örgütü yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, YÖK üyeleriyle Başbakanlık Ofisi’nde buluştu.

Burada bir konuşma yapan Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

Şimdi soruyorum bu aydınlara, neden resmi tek yanlı çizersiniz? Neden zihninizdeki ideolojiyi hatta sizin zihninizdeki değil, Kandil’in zihnindeki ideolojiyi bilimsel bir metin gibi altına imza atarak toplumsallaştırmaya çalışırsınız. Önce resmi doğru çekelim. Türkiye’de bir terör saldırısı vardır. Türkiye’de bebekleri, çocukları katleden bir terör örgütü vardır.

Her türlü fikri savunabilirsiniz ama şiddeti ama nefreti ama terörü ama diğer insanların onurunu zedeleyecek herhangi bir düşünceyi fikir özgürlüğü çerçevesinde meşru kılamazsınız.

İddia ettikleri devlet iki seçim gerçekleştirdi, dünyanın en katılımcı parlamentosu oluştu.

Bildiride hiçbir terör örgütü yok, devletin baskı yaptığı bir resim çiziliyor.

Bilim adamları ideolojik tabuları gerçekliğin yerine ikame etmeye çalışırlarsa, bilime en büyük ihaneti yaparlar.

Bu imzayı atan her bir akademisyeni bu metni tekrar tek başına okumaya ve değerlendirmeye davet ediyorum.

Bu bildiride olgusal gerçeklik olarak ne Ecrin var, ne Efe var, ne İrem var. Eğer bu bildiriye bakarsak bunları da devlet öldürdü. Peki olgusal gerçeklik bu mu? Ellerinizi vicdanınıza koyamıyorsanız, lütfen akıllarınızı bari böylesine dumura uğratmayın.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X