Dayanışma şehri Yıldırım

Yıldırım’da ihtiyaç sahipleriyle maddi durumu iyi olanlar arasında gönül köprüsü olan Yıldırım Belediyesi, mağaza konforunda hizmet verdiği paylaşım atölyesi ile örnek dayanışmanın öncülüğünü yapıyor.

Dayanışma şehri Yıldırım

Yıldırım Belediyesi tarafından ‘Yıldırım’da Hayat Paylaşımla Güzel’ sloganıyla hizmetlerini sürdüren Yıldırım Paylaşım Atölyesi, gönüllü bağışçıların eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Proje kapsamında 2016’da 2 bin 283 kişiye giysi, 319 haneye eşya yardımı yapılırken 2017’nin ilk 3 ayında 478 kişiye giysi, 87 haneye de eşya yardımında bulunuldu.

Yıldırım Belediyesi Paylaşım Atölyesi ile ilçede yaşayanlar arasındaki dayanışma ve paylaşma duygularını pekiştirdiklerini söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bu projemiz ile gelir düzeyi düşük insanlarımızla, maddi durumu iyi olan hemşerilerimiz arasında bir dayanışma köprüsü oluşturduk. Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Paylaşım Atölyesi, kısa sürede tüm ihtiyaç sahiplerinin beklentilerine cevap veren yapısıyla örnek işlere imza atıyor” dedi.

EDEBALİ’DEN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Paylaşım atölyesinin çok yönlü yapısıyla anlamlı bir proje olduğuna dikkat çeken Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Çocuk giyiminden beyaz eşyaya, ayakkabıdan mobilyaya kadar geniş ürün yelpazesine sahip olan atölyemizde, vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayabiliyoruz. İhtiyaç fazlası durumunda olan kullanılmayan eşyalar, atölyemizde bakım ve onarımdan geçirilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor” bilgisini verdi. Paylaşım atölyesi sayesinde Yıldırım’daki dayanışma duygusunun daha da arttığını vurgulayan Başkan Edebali, “İlçemizde yaşayan insanlarımızın yüzlerini güldürmeye devam ediyoruz. Buradan hemşerilerime bir kere daha çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen kullanmadığınız eşyalarınızı atmayın. 4441602 numaraları çağrı hattımızdan bize ulaşarak, ihtiyaç sahiplerinin mutluluğuna vesile olsunlar” diyerek sözlerini tamamladı. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X