Dedenin şehit acısı yürekleri dağladı

Şırnak’ta PKK’lı teröristlerin polis kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit düşen 2 polis memurundan 24 yaşındaki Soner Yıldırım’ın Trabzon’daki baba evine ateş düştü.

Dedenin şehit acısı yürekleri dağladı
HABERİ PAYLAŞ

PKK’lı teröristlerin, 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı girişindeki polis kontrol noktasına getirdiği bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis meruru Soner Yıldırım’ın şehit düştüğü haberini, annesi Ayşe Yıldırım, hemşire olarak görev yaptığı Trabzon Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde alınca, gözyaşlarına boğuldu.

 

Trabzon Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan baba Muhammet Aydoğdu ise acı haberi Tonya’da aldıktan sonra Trabzon’a doğru yola çıktı. Yıldırım Ailesi’nin Soğuksu Mahallesi’nde oturduğu apartmana Türk bayrakları asıldı, şehirdin yakınları ve komşuları gözyaşı döktü.

DEDENİN ŞEHİT ACISI

Şehit polis memurunun dedesi Ali Yıldırım ise olayı haber almasının ardından yakınları tarafından sakinleştirildi.

Erzurum Polis Okulu’ndan mezun olduktan sonra bir süre Zonguldak’ta görev yapan şehit polis Soner Yıldırım, daha sonra Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Müdürlüğü’nde göreve başladı. 4 yıllık polis memuru olan Yıldırım’ın yaklaşık 5 aydır Şırnak’ta görev yaptığı öğrenildi.

ACI HABER BABASINA VERİLDİ

Saldırıda polis memuru 45 yaşındaki Şahin Altmış’ın şehit olduğu haberi,  Malatya’daki Koyunoğlu Mahallesi Hacı Evliya Sokağı’nda oturan babasının evine iletildi. Feryatların yükseldiği şehidin evine Türk bayrakları asıldı. Vali Süleyman Kamçı ve Emniyet Müdürü Ömer Ural, şehidin babası Mustafa Altmış’a taziyelerini iletti. 3 çocuk babası şehit polisin evinin Adana’da olduğu ve 1 yıldan bu yana ‘doğu görevi’ nedeniyle Şırnak’ta olduğu öğrenildi. Şehit polis Şahin Altmiş’ın cenazesi Malatya’da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmesi bekleniyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X