Defterdarlık’tan Bozbey’e yanıt

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in, Ertuğrul toplu konut alanındaki imar sorunlarının 20 yıldır çözümsüz kalmasından Defterdarlığı sorumlu tutan açıklamasına yanıt geldi.

Defterdarlık’tan Bozbey’e yanıt

Bursa Defterdarlığı’ndan yapılan açıklamada, söz konusu alandaki yol, park, oyun alanı, meydan, hastane, belediye ve dieğer resmi tesis hizmet yerleri tahsisinde Hazine’nin zarara uğratıldığı, bundan da Nilüfer Belediyesi’nin sorumlu olduğu olduğu belirtildi.

Mahkeme kararlarının da Hazine’nin zararını kanıtladığı kaydedilen Defterdarlık açıklamasında, “Hatalı imar uygulamaları nedeniyle ortaya çıkan Hazine kaybının 42.831.206, 81 TL olduğunun Maliye müfettişlerince belirlendiği” ifade edildi.

Açıklamada, “Bursa Defterdarlığı olarak düzenleme sahasında yer alan hiçbir şahsın fiili durumdan ötürü haklarına halel gelmemesi için sulhe yönelik başlatılan ve son aşamaya gelen çalışmaların zayi olmamasıs açısından belediyece sulhe ilişkin iradenin sergileneceği ve sulhnamenin en kısa zamanda tanzim edileceğine inancımızı korumaktayız” denildi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X