Demirel’in anıt mezarını Cumhurbaşkanlığı yaptıracak

Haziran ayında vefat eden Türkiye siyasetinin duayen ismi 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in defnedildiği Çalca Tepesi’ne anıt mezar yapılmasına ilişkin imar değişikliği kararı, Isparta İl Genel Meclisi’nden geçti.

Demirel’in anıt mezarını Cumhurbaşkanlığı yaptıracak

Ankara dışında bir devlet büyüğüne anıt mezar yapılması için gereken izni Bakanlar Kurulu’ndan alan Meclis, Çalca Tepesi’ne anıt mezar yapılmasına ilişkin imar değişikliği kararını AK Parti, CHP ve MHP’li üyelerin oylarıyla aldı.

Şehir plancısı tarafından yapılacak incelemenin ardından Bakanlar Kurulu ile Cumhurbaşkanlığına gönderilecek imar değişikliği, burada kabul edildikten sonra anıt mezarın nasıl olacağına yönelik projeler hazırlanacak. Projelerden Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul edileni yapılacak.

Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, anıt mezara, projenin Cumhurbaşkanlığınca onaylanmasının ardından başlanacağını anlattı. Bolat, anıt mezar yapılacak harcamaların Cumhurbaşkanlığınca gönderilecek ödenekle yapılacağını kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X