Demirtaşpaşa ilkokulu sil baştan yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi, kentin göbeğinde yer alan tarihi Demirtaşpaşa İlkokulu’nun yenilenmesi çalışmalarına da startı vermeye hazırlanıyor.

Demirtaşpaşa ilkokulu sil baştan yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi eğitime verdiği desteğini Demirtaşpaşa İlkokulu ile devam ettiriyor. Kentin merkezindeki Demirtaşpaşa İlkokulu Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yenileniyor. Kalkınma ve gelişme yolunda en önemli ihtiyacın eğitim kalitesinin yükseltilmesi olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “İlim ve irfan yuvası okullarımızın yenilenmesi, yeni okulların yapılması ve ihtiyaç bulunan tüm alanlarda Milli Eğitimin eksikliklerinin bir bir giderilmesi için Büyükşehir Belediyemiz çalışıyor. Özellikle Bursa merkezdeki okullar, köklü eğitim kurumlarının desteklenmesi ve yenilenmesi Büyükşehir Belediyemizin katkıları sonucunda gerçekleşiyor” diye konuştu. 

Altepe, şehrin göbeğinde yer alan ve kendisinin de mezun olduğu Demirtaşpaşa İlkokulu’nun marka okullar kapsamında ele alındığını ve sil baştan yeniden yapılacağını kaydetti. Şu anda okulun yeniden inşaatıyla ilgili proje çalışmalarının sona erdiğini, çevre binaların kamulaştırmasının tamamlandığını belirten Başkan Altepe, kısa zaman içerisinde startın verileceğini ifade etti. Yenilenmiş haliyle Demirtaşpaşa İlkokulu’nun Bursa’ya huzur veren, geleneksel mimarinin izlerini taşıyan, okulu, anaokulu, hamamı ve yeşil alanlarıyla dikkat çeken özgün bir eser-kompleks haline geleceğini vurgulayan Başkan Altepe, “Çalışmaların başlamasıyla birlikte okul çevresinde yer alan ve kamulaştırılan binalar bir bir yıkılacak. Binaların çoğu kamulaştırıldı. Şimdi onların artık tahliyesi yapılacak. Daha sonra binamızın inşaatı da başlamış olacak. Ek binaları, anaokulu, salonları, laboratuvarları ve sosyal mekanlarıyla tarihi görünümde, özgün mimaride okul ortaya çıkacak. Alanda sadece okulumuz ve Demirtaşpaşa Hamamı kalmış olacak. Bursa merkeze ve mahallemize hava katmış olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X