Demokrasi turlarında sıra öğrencilerin

Osmangazi Belediyesi, hain darbe kalkışmasını unutturmamak amacıyla düzenlediği ‘15 Temmuz Demokrasi Turları’ kapsamında okullarında başarılı olan bin 800 öğrenciyi demokrasi destanının yazıldığı Ankara’ya götürecek.

Demokrasi turlarında sıra öğrencilerin
HABERİ PAYLAŞ

Bugüne kadar ilçedeki 136 mahalleden 13 bin 500 vatandaşı Ankara’ya götüren Osmangazi Belediyesi, okullarında başarılı olan bin 800 öğrenciyi de demokrasi destanının yazıldığı Başkente götürecek. Osmangazi Belediyesi ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ilçe sınırları içerisindeki liselerde öğrenim gören bin 800 öğrenci, 4 Ocak 2017 tarihinden itibaren Ankara’ya giderek demokrasi destanının yazıldığı yerleri yakından görme fırsatı bulacak.

Öğrenciler ilk olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin bulunduğu Beştepe’ye gidecek. Darbe girişimi gecesi tanklar tarafından bombalanan Ankara Emniyet Müdürlüğü’nü de gezecek olan liseliler daha sonra savaş uçakları tarafından bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni gezme fırsatı bulacak. Taceddin Dergahı, Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ni ve 47 polisin şehit olduğu Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’nı da ziyaret edecek olan öğrenciler, 15 Temmuz gecesi vatanına, milletine, bayrağına ve demokrasisine sahip çıkmak adına verilen destansı mücadeleyi yerinde görme ve anlama fırsatı bulacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol kapsamında şimdi de öğrencilerimizi Başkente götüreceğiz. Gençlerimizin, demokrasi destanının nasıl yazıldığını daha iyi anlamalarını ve unutmamalarını istiyoruz “dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X