Deniz ortasında büyük panik!

Mudanya’da denize atılan zeytin dalları, BUDO Feribotu’nun motorunu bozdu, yolcular iskeleye geri getirilmek zorunda kaldı. BUDO yetkilileri, zeytincileri uyararak budanan zeytin dallarının suya atılmamasını istedi.

Deniz ortasında büyük panik!

Bursa’dan 09.00’da İstanbul’a yolcu taşıyan BUDO feribotu, iskeleden ayrıldıktan kısa bir süre sonra, denize atılan zeytin dallarının motorda arızaya sebep olması neticesinde yarı yolda arıza yaptı. Kaptan, yolculara motorun arıza yaptığını geri döneceklerini söyledi. Denizin ortasında paniğin yaşandığı feribot, iskeleye geri yanaştıktan sonra onlarca yolcu rahat bir nefes aldı. Yolcular başka bir feribotla bir saat gecikmeli Kabataş’a hareket ettiler. 

Mudanya’daki zeytincileri uyaran BURULAŞ yetkilileri, denize kesinlikle zeytin dalı atılmamasını istedi. BURULAŞ’tan yaptığı açıklamada, “Her yıl bu tarihlerde, Mudanya ve çevresinde zeytin ağaçları budama zamanıdır ve zeytincilerin zaman zaman kestikleri dalları ve ağaç parçalarını denize attıkları görülmektedir. BUDO gemileri de waterjet sistemi ile suyu emip basarak çalışmakta, emdiği suyun içindeki katı maddeyi alıp kanatların arasına sıkıştırmakta, bu durum motorun düzenli çalışmasını engellemekte, vibrasyon yaptırmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Sabah 09.00 Mudanya-Kabataş seferinde yaşanan soruna açıklık getirilen açıklamada, “Mendirek ağzında meydana gelen bu sorun nedeniyle, geri dönüş yapılması ve yolcunun diğer bir gemiye aktarılması zorunluluğunda kalınmış ve sefer gecikmeli olarak yapılmıştır” denildi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X