Deprem tatbikatı gerçek oldu

Adıyaman’ın Besni ilçesinde bir lisede itfaiye ekiplerinin deprem tatbikatı yapmaya hazırlandığı sırada Samsat ilçesinde meydana gelen ve ilçede de hissedilen deprem nedeniyle olay bir anda gerçeğe dönüşerek okul boşaltıldı.

Deprem tatbikatı gerçek oldu
HABERİ PAYLAŞ

Sivil Savunma Haftası dolayısıyla Adıyaman’ın Besni ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy Fen Lisesinde yangın ve deprem tatbikatı için hazırlık yapıldı.

Tatbikat için okula gelen itfaiye ekipleri, okulun tahliye edildiğini görünce şaşırdı.

Okul Müdürü Ömer Başçobanlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okullarında yapmayı planladıkları deprem tatbikatının gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

Tatbikat yapmaya hazırlanırken bir anda sarsıntı olduğunu aktaran Başçobanlar, “Ne olduğunu anlamaya çalışırken tüm sınıflar aşağıya koştu. Tatbikattan haberi olan öğrencilerimiz tatbikatın başladığını zannettiler. Tatbikatı gerçekten yapmış olduk. İnşallah Allah bir daha böyle bir kaza bela vermez.” dedi.

Sarsıntı sırasında okula gelen itfaiye personelinden Dursun Satıcı da tahliyeyi görünce yaşadığı şaşkınlığı dile getirdi.

Önceden belirlenen saatte tatbikat yapmak için okula geldikleri sırada, öğrencilerin panik halinde okuldan tahliye edildiğini gördüklerini belirten Satıcı, “Gerçek bir deprem olayı yaşanmıştı. Normalde tatbikat yapacaktık ama olay gerçek oldu.” ifadesini kullandı.

Sarsıntıların son bulması üzerine itfaiye ekipleri, bahçeye çıkan öğrencilere olası bir yangın ve deprem esnasında neler yapılması gerektiğini anlattı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X