Dernekler uyuşturucu ile mücadelede kararlı

Madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadele Gemlik’te emniyet güçleri ile birlikte hız kazandı.

Dernekler uyuşturucu ile mücadelede kararlı

CEMAL KIRGIZ

 

Yöre derneklerinin yanı sıra diğer derneklerin de katıldığı ortak proje ile devam eden toplantıların bir yenisi Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda yapıldı. Kısa bir süre önce yeniden ilçede göreve başlayan Kaymakam Cahit Işık’ın da katıldığı toplantıya, İilçe Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Coşkun Çorapçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, İlçe spor Müdürü Ahmet Adil Tunç, Esnaf Odası Başkanı İsmail Beki, MAG Başkanı Yusuf Yumru, sivil toplum örgütleri temsilcileri, kent konseyi temsilcileri ve dernek başkanları katıldılar.

Açılış konuşmasını Başkan İsmail Beki’nin yaptığı açılış konuşmasının ardından konuşan Kaymakam Işık, el birliğiyle emniyet güçleriyle birlikte madde bağımlığına karşı mücadele etme gerekliliğini vurguladı. 

İlçe Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu ise sadece kolluk kuvvetlerinin yeterli olamayacağını belirttiği sözlerinde STK ve kamu kuruluşları ile ortak mücadele gerekliliğini vurguladı.

Komiser Bahattin Taş’ın slayt gösterimi eşliğinde anlattığı mücadele yöntemlerinde, kahve, mahalle ve dernek toplantıları yaparak bilgilendirme yaptıklarını dile getirdi. Belediye ile ortaklaşa metruk alanları ıslah etmeye çalıştıklarını vurgulayan Taş, en kolay uyuşturucu kullanılan yerlerin karanlık ve metruk yerler olduğunu vurguladı.

Aile ortamında aşırı sevgi, otorite yoksunluğu ve aşırı otorite sevgi yoksunluğunun da doğru yaklaşım olmadığının altını çizen Taş, aile içinde bulunamayan sevginin, değersizliğin dışarıda aranması sonucu, menfaat grupları tarafından istismara açık hale gelen çocukların madde bağımlılığına yönlendirilmeleriyle sonuçlandığını üzülerek dile getirdiğini söyledi. 

    

  

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X