‘Desteklerden yararlanın’

Yenişehir’de düzenlenen toplantıda süt ve et tesisleri, soğuk hava ve paketleme depolarının kurulması ya da modernizasyonuna yönelik teşvikler anlatıldı.

‘Desteklerden yararlanın’

GÜRHAN ADANA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörlüğü’nden Betül Tekeli, erçek ya da tüzel kişilerin destek için başvuruda bulunabileceğini bildirdi. Tekeli, yeni işletme açacakların, mevcut işletmesini modernize edeceklerin ya da mevcut işletmesinin kapasitesini artırmak isteyenlerin başvuru hakkının bulunduğunu söyledi. Tekeli, “Destekler 15 bin Euro ile 1 milyon Euro arasında değişiyor. Destekten yararlanmak isteyenlerin, hazırlattıkları projeleri 11 Mayıs ile 5 Haziran tarihleri arasında teslim etmeleri gerekiyor” dedi.

YENİŞEHİR’E 11 MİLYON

Tesisine yenilenebilir enerji sistemi kurmak isteyenlerin de desteklendiğini vurgulayan Tekeli, Yenişehir ve Bursa’dan gelen birçok projenin destek almaya hak kazandığına işaret etti. Bugüne kadar Yenişehir’den 17 projeye toplam 11 milyon 387 bin TL, Bursa bölgesinde başvuruda bulunanlara verilen toplam desteğin de 113 milyon TL’ye ulaştığını belirten Tekeli, “Yapılacak yatırım tutarının yüzde 50’si hibe olarak veriliyor. Başvuru yapan kişi 40 yaşın altındaysa ya da dağlık bölgede yatırım yapacaksa, yüzde 50 olan hibe oranı yüzde 60’a çıkarılıyor” diye konuştu.

 

FIRSATLAR DEĞERLENDİRİLMELİ

Yenişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Şimşek de, sağlanan destek fırsatlarının değerlendirilmesini istedi. Bu desteklerle gerçekleştirilecek yatırımların önemine değinen Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise, “İlçemizde yeni işletmelerin açıldığını, mevcut işletmelerin modernize edildiğini görmek isteriz” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X