Destici: İdam cezası da getirilsin

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ‘Büyük Birlik Partisi olarak, aynen dokunulmazlıklar gibi idam cezasının da iki kesim için anayasa değişikliği yapılarak, Meclis’e getirilmesini istiyoruz’ dedi.

Destici: İdam cezası da getirilsin

Destici, partisinin Bursa İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, ülkede ciddi anlamda muhalefet yapan tek partinin BBP olduğunu belirtti.

Türkiye’de bazı suçlar için idam cezasının bir an önce uygulanması gerektiğini savunan Destici, ‘İdam cezası neden gelmiyor halen bu ülkeye? Bakın dokunulmazlıklar nasıl geçti. Getir bakalım idamı da. Bir de idamı getir. Büyük Birlik Partisi olarak, aynen dokunulmazlıklar gibi idam cezasının da iki kesim için anayasa değişikliği yapılarak, Meclis’e getirilmesini istiyoruz. Bu konuda MHP’yi de göreve çağırıyorum.’ diye konuştu.

Destici, konuşmasına şöyle devam etti:

‘Biliyorsunuz, üzerinde ‘idam kalktı, kalkmadı’ tartışmaları var. Onların da burada sorumluluğu var. Onun için versinler bir önerge. Bakalım kim evet, kim hayır diyor? Nasıl Adalet ve Kalkınma Partisi dokunulmazlıkla ilgili verdi teklifini ve herkes ‘evet’ demek zorunda kaldı. İdamla ilgili de verilsin. İki konuyla ilgili. Birincisi, bizzat eylemi yapan, kurşunu sıkan, bombayı patlatan teröristler, Mehmetçiğimizi, polisimizi şehit eden, sivillerimizi katledenler için. İkincisi de küçük yaştaki çocuklarımızı kaçırıp, tecavüz ettikten sonra öldüren sapıklar için. Bu iki konu için versin. İktidar partisinden de MHP(den de istiyoruz. Bu teklifi de verin. Bir referanduma gitsin bakalım, halkın yüzde 90’ı ‘evet’ diyor mu, demiyor mu?’

Mustafa Destici, herkesin bu iki konuda idam cezası uygulanmasına destek vermesi gerektiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da seslenen Destici, ‘Dokunulmazlıklarla ilgili Meclis’i göreve çağırdı. İdamla ilgili de Meclis’i, bu iki konu için göreve çağırsın. Bunu teklif ediyoruz’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X