Dev projeler start alıyor

Gemlik Kumla Mahallesi sulama göleti ve doğalgaz projeleri 8 Mayıs tarihinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılacağı İskele Meydanı’ndaki törenle start alıyor.

Dev projeler start alıyor

CEMAL KIRGIZ

Kumla Sulama Göleti, bölge üreticisinin yüzünü güldürecek. Doğalgaz ise turistik mahallenin daha temiz bir havaya bürünmesini sağlayacak.

Bin 610 dönümlük alanın sulanmasına katkı sunacak Kumla Sulama Göleti Projesi, 6 Milyon 221 bin liraya mal olacak. 21 metre gövde yüksekliği bulunan gölet, 0,635 su depolama hacmine sahip olacak. 

DOĞALGAZ KIŞA HAZIR

 

2012 yılında 6 bin imzalı abone sonrasında yapılan girişimler sonucu EPDK onayından geçen doğalgaz hattı projesi de, bölgenin yıllardır özlediği bir yatırım olarak yaşam bulacak. 

Doğalgaz projesinin de Kumla’nın marka değerini artıracağını vurgulayan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Kumla Mahallesi’nin önümüzdeki kış aylarına kadar doğalgaza kavuşacağı müjdesini verdi. 

Kumla Göleti’nin de Büyük Kumla Barajı gibi 30 yıldır konuşulduğunu ancak bir adım atılmadığını ifade eden Yılmaz, “Bu büyük proje sayesinde Kumlalı zeytin üreticisinin yüzü gülecek. Kumla zeytini hayat bulacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X