‘Devler ligi’ne 4 kooperatif girdi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu listesinde 4 kooperatifin yer aldığını bildirildi.

‘Devler ligi’ne 4 kooperatif girdi

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, geniş kesimleri bünyelerinde barındıran bir ortaklık modeli olan kooperatiflerin her geçen gün yeni başarılara imza attıkları belirtilerek, ”Bakanlığın görev alanı içerisindeki kooperatif türlerinden tarım satış kooperatifleri birlikleri, üreticilerin güçlerini birleştirerek bir araya getiren, ürün arz zincirinde birbirlerini destekleyen ve bu sayede rekabet ve pazarlık gücü kazanan kuruluşlar olarak öne çıkıyor” ifadesi kullanıldı.

BURSA’DAN MARMARABİRLİK

Türkiye’de 13 tarım satış kooperatifleri birliğinin, 305 kooperatifiyle 51 ilde yaklaşık 325 bin üreticiye hizmet götürdüğü kaydedilen açıklamada, İSO 500 listesinde söz konusu kooperatiflerden Pankobirlik iştiraki Konya Şeker’in 31’inci, Trakya Birlik’in 114’üncü, Tarım Kredi Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği iştiraki Gübretaş’ın 203’üncü, Marmarabirlik’in de 347’nci sırada yer aldığı kaydedildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X