Devlet hastanesi gün sayıyor

İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, yeni Orhangazi Devlet Hastanesi’nin inşaatının tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde hizmete gireceğini bildirdi.

Devlet hastanesi gün sayıyor

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Orhangazi Devlet Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu. Hastanenin bölge için çok önemli bir yatırım olduğunu dile getiren Dr. Akan, “Orhangazi ilçemizdeki mevcut hastane ekonomik ömrünü tamamladı ve artık fiziki altyapısı yetersiz kalıyor. Diğer taraftan da Orhangazi’nin İstanbul’a yakınlığı, geçiş yolları üzerinde bulunması ve hızlı büyümesi nedeniyle, bu bölgenin daha büyük bir hastaneye ihtiyacı olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle Orhangazi’ye modern ve çağdaş bir hastane yapma kararı aldık” dedi.

Hastanenin temelinin yaklaşık 2 yıl önce atıldığını dile getiren İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, hastane inşaatının yüze 98’lik kısmının tamamlandığını söyledi. Akan, “Modern mimarisiyle Orhangazili vatandaşlarımıza hizmet edecek hastanemizin geçici kabulü yapıldı. Kaba ve ince inşaat çalışmaları sona erdi. Hastanemiz önümüzdeki günlerde eski devlet hastanesinin yerine hizmet vermeye başlayacak” diye konuştu.

YÜKSEK TEKNOLOJİ

Hastanenin güçlendirilmiş ilçe devlet hastanesi konseptiyle yapıldığını ifade eden Dr. Akan, “Hastanemiz yüksek teknoloji ile deprem yönetmeliklerine uygun olarak yapılıyor. Orhangazili vatandaşlarımız merkezde bulunan hastanelere gelmelerine gerek kalmadan kendi ilçelerinde tedavi hizmeti alabilecek” şeklinde konuştu.

75 YATAKLI OLACAK

Hastanenin 13 bin 600 metrekare kapalı alana sahip olacağının bilgisini veren Dr. Akan, 75 yatak kapasitesine sahip olacak hastanede, 4 ameliyathane ve 25 poliklinik odası bulunacağını bildirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X