Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) ek tercih tarihleri açıklandı

Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) ek tercih tarihleri açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruyla ayrıntılar paylaşıldı. Adaylar, DGS tercihlerini bireysel olarak 29 Eylül 2023 tarihinden itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabilecek.

Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) ek tercih tarihleri açıklandı

DGS (2023 Dikey Geçiş Sınavı) tercih sonuçlarına göre bir üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt işlemleri 20 Eylül’de tamamlanmıştı. Bir bölüme yerleşemeyen adaylar ise DGS ek tercih tarihlerini bekliyordu. ÖSYM, DGS ek tercih sürecinin ayrıntılarını paylaştı.

EK TERCİH EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) ek tercih tarihleri açıklandı (DGS ek yerleştirme başvuru ekranı) - 1

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2023-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) ek tercih işlemleri, bugünden itibaren 4 Ekim’e kadar yapılacak.

Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) ek tercih tarihleri açıklandı (DGS ek yerleştirme başvuru ekranı) - 2

ÖSYM DUYURUSU

ÖSYM resmi internet adresinden yaptığı açıklamada; “2023 Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) Ek Yerleştirme tercih işlemleri, 29 Eylül-4 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, tercihlerini bireysel olarak 29 Eylül 2023 tarihinde saat 15.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle elektronik ortamda yapabilecektir. Tercih işlemleri, 4 Ekim 2023 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Ek yerleştirme işleminde, 2023-DGS Başvuru Kılavuzu’nda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. 2023-DGS ek yerleştirme ile ilgili genel bilgiler ve tablolar, aşağıdaki bağlantıda sunulmuş olup tercihte bulunacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verdi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X